به عنوان تورم جهش ترکیه با چشم انداز یکی دیگر از بحران ارز

ترکیه لیره این هفته تضعیف آن به ضعیف ترین سطح از هدف قرار دادن یک رکورد کم در اوایل ماه مه پس از تورم در ماه ژوئن گزارش شد در 12.6% یک شکل است که در صدر اقتصاددانان انتظارات. با سرعت در حال کاهش ذخایر خارجی برای سرپا نگه داشتن نرخ ارز, نرخ تورم و کاهش ارزش پول در حال نشان دادن هیچ نشانه ای از چرخش تحلیلگران می گویند.

لیره است که هنوز هم “بالاتر از حد ارزشگذاری” در حال حاضر حتی با وجود آن زمان ضعف می Selcuki مدیر عامل استانبول اقتصاد پژوهش گفت: CNBC این هفته با اشاره به افزایش تورم و دولت کمبود ذخایر. در ماه ژوئن نرخ تورم رقم تا از 11.4 درصد در آوریل و بالاترین سطح از ماه اوت سال 2019 افزایش به طور پیوسته از 8.6 درصد در ماه اکتبر گذشته.

“اضافه کردن به این, افزایش خارجی را گرانتر بدهی به نظر می رسد مانند لیره مستهلک خواهد شد دوباره در ماه های آینده اگر سیاست های مالی نمی کند, دخالت,” او گفت:.

اقتصاددانان به طور گسترده معتقدند که ناشی از افزایش تورم نیاز به نرخ بهره بالاتر است. رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان مخالف یک مؤمن به لحاظ اقتصادی به این مفهوم که افزایش نرخ بهره تورمی است. او نعمت نرخ برش به منظور افزایش رشد اقتصادی و هزینه های, به خصوص پس از این کشور 82 میلیون ضربه سخت بود coronavirus همه گیر که در میان چیزهای دیگر است و کاهش آن گردشگری برای سال عمده ارائه دهنده اشتغال و ارز خارجی.

لیره ترکیه

Mehmet Kalkan

بانک مرکزی ترکیه به طور گسترده ای دیده می شود سرمایه گذاران به شدت تحت تاثیر اردوغان نگه داشته و نرخ بهره خود را بدون تغییر در 8.25% طی آخرین سیاست های پولی تصمیم گیری در اواخر ماه ژوئن پس از نه متوالی کاهش از یک چشم آبیاری بالا از 24 درصد در نیمه اول سال 2019.

Selcuki نیز رد نکرد امکان دیگری برای بحران ارز در ترکیه است. “متاسفانه وجود دارد به وضوح نشانه هایی که امکان چنین نتیجه” او گفت:.

لیره آمار کم تاریخی در اوایل ماه مه در 7.269 در هر دلار. دلار آمریکا است تا 15.36% در برابر آن سال تا به امروز است.

یک مودی گزارش از اوایل این ماه ذکر شده “تازه بازار نگرانی” ترکیه در سیاست های اقتصادی و هوا “یک انقباض اقتصادی 5 درصد در سال 2020 با رکود متمرکز در نیمه اول سال و به دنبال آن نسبتا بهبود آهسته با استانداردهای حدود 3.5 درصد در سال 2021 به عنوان یک نتیجه از انواع مختلف سازه محدودیت.” صندوق بین المللی پول نیز می بیند اقتصاد ترکیه پیمانکاری 5 ٪ در این سال و پس از آن گسترش یافت و فقط 0.9% سال گذشته است.

خارجی مداخلات ارز توسط بانک مرکزی برای حمایت از لیره را تخلیه ذخایر این کشور: ذخایر ناخالص از جمله طلا و منهای معاوضه کاهش یافت و به 33 میلیارد دلار در پایان ماه ژوئن از $87 میلیارد دلار در پایان سال 2019 با توجه به رتبه Fitch در.

‘هنوز هم در آبهای آشفته’

تامین مالی خارجی خطرات باقی می ماند ترکیه اصلی اعتباری ضعف Fitch نوشت: در گزارش هفته گذشته است. “سقوط در ارز خارجی (فارکس) ذخایر پس از پایان ماه فوریه اضافه شده به ضعف سیاست های پولی اعتبار و منفی واقعی نرخ بهره را افزایش می دهد خطرات ناشی از بیشتر فشارهای خارجی.”

آژانس می بیند این مداخلات به پایان آمدن به زودی ، “با توجه به سطح پایین ذخایر ما پیش بینی نیست بیشتر بزرگ net FX مداخله توسط بانک مرکزی و ما معتقدیم که سیاست نرخ بهره کاهش چرخه به نزدیک شدن پایان آن” آن تحلیلگران نوشت:, و اضافه کرد که تمدید بدهی دولت صدور را “ثبات اثر.”

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان حضور در یک کنفرانس خبری در بوداپست مجارستان نوامبر 7, 2019.

Bernadett Szabo | ایسنا

اما با غیر قابل پیش بینی رئیس جمهور که بارها صدای تحقیر خود را برای بالاتر از نرخ فیچ هشدار داد: “ما هنوز هم یک خطر کاهش بیشتر نرخ بهره کمک به تجدید فشار خارجی حتی اگر کمیته سیاست پولی برگزار نرخ در 8.25% هفته گذشته است.”

“من فکر می کنم ما هنوز در آب مشکل حداقل برای برخی از زمان” استانبول اقتصاد پژوهش را Selcuki گفت. آهسته و تقاضا بسیار پایین و قیمت انرژی در میان coronavirus بحران کمک به نگه داشتن نرخ تورم در بررسی اما به نظر می رسد که در حال حاضر بیش از او مشاهده شده است.

“ممکن است که ما در آغاز یک روند که ما می بینیم و تورم بالاتر,” او گفت:. “من کاملا موافقم با این جمله که (اقتصاد ما) کف نشده است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>