اپل برنده مالیات نبرد با اتحادیه اروپا به عنوان دادگاه annuls 2016 منظور پرداخت 15 میلیارد دلار در مالیات

اپل وارز. لوگو نمایش داده شده در این شرکت فروشگاه در Omotesando منطقه توکیو, ژاپن روز چهارشنبه 3 ژوئن 2020.

بلومبرگ

اپل برنده دادگاه روز شنبه در برابر کمیسیون اروپا بیش از یک اختلاف مربوط به 13 میلیارد یورو ($14.9 میلیارد دلار) در ایرلندی مالیات است.

بسیار پیش بینی نقطه عطفی تصمیم اتحادیه اروپا به طور کلی دادگاه تصمیم گرفت که کمیسیون اروپا موفق نبود در اثبات این است که وجود دارد یک مزیت داده شده توسط دولت ایرلند به ایالات متحده غول تکنولوژی.

کمیسیون بازوی اجرایی اتحادیه اروپا تا به حال به این نتیجه رسیدند در ماه اوت 2016 که دولت ایرلند اعطا غیر قانونی مزایای مالیاتی برای اپل و دستور داد آن را برای بازیابی 13 میلیارد یورو است.

در آن زمان این کمیسیون گفت که ایرلند را فعال کرده بود اپل به پرداخت “قابل ملاحظه ای کمتر مالیات از کسب و کارهای دیگر بیش از چندین سال” که به معنای آن است که ایالات متحده شرکت اجازه داده شد به طور موثر مالیات شرکت نرخ 1 ٪ در اروپا در آن سود در سال 2003 سقوط کرد که به 0.005 ٪ در سال 2014.

دولت ایرلند و اپل تصمیم به تجدید نظر در این تصمیم کمیسیون با دومی استدلال به منظور بازپرداخت مالیات “مخالف واقعیت و عقل سلیم است.”

ایرلند اپل و کمیسیون اروپا در حال حاضر دو ماه به تصمیم بگیرند که آیا آنها می خواهم به درخواست تجدید نظر آخرین حکم دادگاه و به طور بالقوه آن را به اتحادیه اروپا بالاترین دادگاه.

در واکنش به حکم دادگاه دولت ایرلندی گفت که آن را همیشه روشن شده است “که وجود دارد هیچ درمان خاص ارائه شده به دو شرکت اپل” و “مقدار صحیح ایرلندی مالیات متهم شد مالیات در راستای عادی ایرلندی قوانین مالیات.”

کمیسیون اروپا و اپل نمی شد فورا در دسترس است برای اظهار نظر در هنگام تماس توسط CNBC صبح روز چهارشنبه. ارزش سهام اپل شد تا حدود 1.2 درصد در قبل از بازار تجارت در اخبار.

چرا از آن مهم است ؟

این مورد مربوط به یک غول ایالات متحده tech شرکت بسیار مهم است و یک محور اتحادیه اروپا سرکوب مالیات در سال های اخیر است. آن می تواند تاثیر چگونه بروکسل موسسه معاملات با شرکت های دیگر بیش از مالیات مهم است.

مالیات است که مصرف حتی یک نقش برجسته در پی Covid-19 بحران است. با بسیاری از دولت ها پله تا هزینه های خود را, آنها را به دنبال منابع جدید درآمد در قالب مالیات ،

در این زمینه وجود دارد یک بحث که آیا اتحادیه اروپا باید خود را دیجیتال مالیات — مالیات بر فناوری بزرگ غول به اطمینان حاصل شود آنها پرداخت سهم عادلانه تر در مقایسه با شیوه های سنتی کسب و کار.

Arancha گونزالس, وزیر امور خارجه اسپانیا گفت: “CNBC “Squawk Box چهارشنبه”: “آیا شرکت های آمریکایی, آیا, آنها, چینی, ژاپنی, کره ای یا اروپایی این است که در مورد عادلانه بودن سیستم مالیاتی.”

قصد دارد تا برخی از کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا به مالیات تکنولوژی عظیم تر را ملاقات مخالفت ایالات متحده استدلال می کند که این مالیات تبعیض آمیز است به سوی آن شرکت های داخلی.

“آنچه ما می گوییم این است که انصاف نیاز هر فعالیت اقتصادی که آیا فعالیت های اقتصادی ارائه شده است analogically یا دیجیتالی به کمک با سهم عادلانه خود را از مالیات” وزیر اسپانیا اضافه شده است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>