5 نمودار نشان می دهد که چرا اقتصاد جهانی آسیب پذیر تر در حال حاضر از طول سارس

مردان چینی پوشیدن ماسک محافظ آنها به عنوان راه رفتن در تقریبا خالی خیابان خرید در فوریه 2 سال 2020 در پکن ،

Kevin Frayer | گتی ایماژ

به عنوان مقامات در چین مسابقه ای برای جلوگیری از گسترش یک کروناویروس جدید است که به کشته شدن صدها نفر و سرمایه گذاران در حال نیروبخش برای اقتصاد جهانی خرید اینترنتی است که برخی از تحلیلگران گفته می شود بیشتر شدید از شیوع سارس در سال 2003.

سارس که مخفف سندرم حاد تنفسی اول ظهور در چین گوانگدونگ استان قبل از گسترش به سایر کشورها است. ویروس ادعا کرد حدود 800 زندگی در سراسر جهان و 0.5 تا 1 درصد کردن رشد اقتصادی چین در سال 2003 با توجه به تخمین های مختلف.

اما جدید کروناویروس — اعتقاد به سرچشمه گرفته و در شهر ووهان — زده چین در زمانی که اقتصاد خود را به رشد بزرگتر و تاسیس بیشتری ارتباط با جهان است. این بدان معناست که هر گونه فشار بر روی رشد اقتصادی چین در حال حاضر به ضربه زدن به اقتصاد جهانی سخت تر از قبل است.

در اینجا پنج نمودار نشان می دهد که چگونه اقتصاد چین تغییر کرده است از آنجایی که شیوع بیماری سارس.

جهان دومین اقتصاد

تیمور Baig, اقتصاددان ارشد و مدیر عامل گروه پژوهش در آموزش بانک DBS گفت: “تمام جهان حتی نمی متوجه” زمانی که رشد اقتصادی چین کند شده حدود 1 درصد زیر سارس.

“این فقط به عنوان کسب و کار معمول گفت:” CNBC “سرمایه اتصال” هفته گذشته است. “در حال حاضر چین حساب برای نزدیک به یک پنجم از رشد جهانی. چین با کاهش یک و نیم درصد خواهد بود لرزه ای.”

خدمات یک نقش

به عنوان با شیوع سارس 17 سال پیش گسترش این کروناویروس جدید است به احتمال زیاد به ضربه اول هزینه های مصرف کننده. اما کاهش مصرف در این زمان می تواند شدید تر از سال 2003 برخی از تحلیلگران گفت: به خصوص پس از آنکه مقامات تعطیل بسیاری از چین در تلاش برای مهار این ویروس.

کاهش هزینه های مصرف کننده را فشار چین, خدمات, صنعت, صنعت که امروز سهم بیشتری از این کشور به تولید ناخالص داخلی نسبت به سال 2003 است. که همچنین بدان معنی است که هر کشیدن از خدمات را وزن بیشتر در چین و اقتصاد جهانی امروز است.

گردشگری هزینه های خارج از کشور

مصرف کنندگان چینی نیز هزینه های بزرگ در خارج از کشور. پس از 2014 بوده است و کشور چین بزرگترین کشور منبع بین المللی گردشگری مخارج بالا رفتن از مقام هفتم در سال 2003 به گزارش سازمان جهانی گردشگری.

ممنوعیت سفر و پرواز لغو قرار دادن در محل پس از ظهور جدید کروناویروس می تواند محدود کردن گردشگری چین هزینه های خارج از کشور. که یک تهدید برای بسیاری از اقتصاد به خصوص کسانی که در آسیا گفت: Kelvin صورتش منطقه ای رئیس مدیر سرمایه گذاری UBS Global مدیریت ثروت.

“اگر شما نگاه کنید در آسیا خود را, چینی ها گردشگری است که در حال حاضر بزرگتر از اقتصاد تقریبا در تمام کشورها گفت:” CNBC “نشانه های خیابانی آسیا” در روز دوشنبه.

عمده جهانی وارد

در تجارت مقابل افزایش تقاضا در داخل چین ساخته شده است که کشور های جهان دوم-بزرگترین وارد کننده از سال 2009 داده ها توسط سازمان تجارت جهانی نشان داد.

جهان بزرگترین صادر کننده

شیوع ویروس همچنین می تواند بر اقتصاد جهانی از طریق چین صادرات کانال.

چین شده است جهان بالا صادر کننده از سال 2009 صعود از جایگاه چهارم در سال 2003 با توجه به داده های سازمان تجارت جهانی. کشورهایی مانند ژاپن و ویتنام باید “مقدار زیادی از اعتماد به چینی زنجیره تامین” گفت: DBS’ Baig, توضیح داد که کسانی که اقتصاد واردات مواد و قطعات از چین به ساخت محصولات خود را به صادرات است.

“نه تنها چین آهسته و تاثیر بر تقاضای جهانی این کشور است که با تکیه بر چین برای متوسط ورودی را نیز تحت تاثیر قرار,” او گفت:.

ترجمه تخصصی مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>