سرچ پیشرفته در گوگل اسکولار Google Scholar – ویژگی های Google Scholar | مزایای Google Scholar

Google Scholar یک موتور جستجوی وب است که برای جستجوهای خاص مانند ادبیات علمی و منابع دانشگاهی طراحی شده است. این یک موتور جستجوگر وب است که آزادانه به آن رسیده یا وارد شده است و متن کامل ادبیات علمی را در میان لیستی از قالب های انتشار منتشر می کند. محقق Google روشی ساده برای جستجوی گسترده ادبیات علمی ارائه می دهد. از یک مکان یا در راحتی شما می توانید در بسیاری از رشته ها جستجو کنید.

سرچ پیشرفته در گوگل اسکولار

Google Scholar
می توانید منابعی از قبیل مقاله ، پایان نامه ، کتاب ، چکیده و نظرات دادگاه از انجمن های حرفه ای ، ناشران دانشگاهی ، دانشگاه ها ، مخازن آنلاین و سایر وب سایت ها را جستجو کنید. Google Scholar به شما کمک می کند تا کارهای مربوطه را در سراسر جهان از طریق پژوهش علمی پیدا کنید. محقق Google قصد دارد اسناد را كه محققان انجام می دهند ، با وزن كامل متن هر اسناد ، رتبه بندی كنند. در کجا منتشر شده است ، چه کسی توسط آن نوشته شده است و همچنین چند بار و اخیراً در سایر ادبیات علمی مورد استناد قرار گرفته است.

آیا محقق Google با Google متفاوت است
پاسخ آن سوال مثبت است. چرا Google به جستجوی محتوای عمومی می پردازد به این معنی که هنگام انجام تحقیقات در مدرسه نباید از محتوای وب عمومی استفاده کنید. محقق Google با جستجوی نوع کتاب ، مقاله و اسنادی که در فهرست کتابخانه و پایگاه داده جستجو می کنید بسیار متفاوت است. محور علمی و محبت آمیز محقق Google آن را از Google معمولی متمایز می کند.

نحوه جستجو و مشاهده موارد در Google Scholar
جستجو بسیار آسان است زیرا همان جستجوی Google معمولی است. برای جستجوی محقق Google SHSU از صفحه اصلی کتابخانه شروع کنید. بر روی مقاله و برگه بیشتر کلیک کنید و کادر جستجو google Scientar را در پایین بیابید. یک عبارت یا عبارت جستجو را وارد کنید.

محقق Google مانند Google معمولی نتایج مهم و مهمی را که براساس متن کامل ، نویسنده ، منبع و تعداد دفعاتی که در منابع دیگر به آن اشاره شده است ، برمی گرداند. برخی از اقدامات کمی متفاوت از Google معمولی است.

نحوه یافتن سند کامل متن در نتیجه جستجو
برای یافتن سند متن کامل در نتیجه جستجو ، به دنبال پیوند PDF یا HTML در سمت راست مقاله یا یک لینک آنلاین منبع SHSU باشید. این پیوندها به شما کمک می کنند متن کامل این سند را در یک مکان عمومی یا یکی از بانکهای اطلاعاتی آنلاین ارائه شده توسط SHSU پیدا کنید. اگر قادر به دیدن این لینک ها نیستید و یا آنها را به متن کامل منتقل نمی کنند ، می توانید برای یافتن مقاله با دفتر خدمات کتابخانه تماس بگیرید.

برخی از مقالات به صورت آنلاین در دسترس نخواهند بود ، اما ممکن است در ساختمان کتابخانه یا از طریق وام های بین کتابخانه ای در دسترس باشند.

مزایای Google Scholar
استفاده از محقق Google دارای مزایایی است که در تحقیقات شما به شما کمک می کند. در اینجا برخی از مزایای محقق Google آورده شده است.

این است که توسط نتایج جستجو ذکر شده است.
هنگام جستجوی عنوان مقاله ، سریعاً به متن کامل پیوند می خورید.
این به طور مستقیم به کتاب های Google پیوند می یابد.
Google Scholar اهمیت متفاوتی با بانک اطلاعات کتابخانه دارد.
جستجوی جامع ادبیات علمی.
متن کامل کلمات کلیدی شما را جستجو می کند.
گاهی اوقات متن کامل را برای موارد پیدا می کند ، نه در کتابخانه.
اینها فقط برخی از ویژگیهای شگفت انگیز دانشمند Google است.

ویژگی های Google Scholar
محقق Google ویژگی های خاصی دارد که آن را به ابزاری عالی برای استفاده تبدیل می کند. در اینجا برخی از ویژگی های محقق Google آورده شده است.

تمام ادبیات علمی را از یک مکان یا در مدرسه یا خانه خود جستجو کنید.
آثار ، نویسندگان ، استنادها و انتشارات مرتبط را کاوش کنید.
اسناد کامل را از طریق کتابخانه یا وب پیدا کنید.
با محقق Google از تحولات اخیر در هر زمینه تحقیق پیروی کنید.
بررسی کنید چه کسی به انتشار شما استناد می کند و یک نمایه عمومی ایجاد می کنید.
ذکر شده در بالا فقط برخی از ویژگی های شگفت انگیز دانشمند Google است. برای استفاده از محقق Google ، به https://scholar.google.com/ مراجعه کنید .

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>