VPS یا سرور مجازی ، یک سیستم عامل مجازی است که در یک سرور اصلی قرار دارد و از فناوری مجازی سازی برای تهیه منابع اختصاصی (خصوصی) به سایر سرورهای مجازی استفاده می کند. محیط میزبانی VPS تقلیدی و اختصاصی در یک میزبان (رایانه یا دستگاه دیگری که از طریق شبکه به رایانه ها یا دستگاه های دیگر متصل است) ، سرور (به نام “سرور مادر”) یا خوشه سرورها ایجاد می شود.

VPS با پردازش ها و عملکردهای مشابه ، بسیاری از ویژگی های یک سرور فیزیکی را کپی می کند. اگرچه مانند یک سرور فیزیکی عمل می کند ، اما در واقع این نرم افزار قطعه ای از سخت افزار اختصاصی است.

VPS طبق تعریف نوعی میزبانی است که در آن چندین شرکت از موارد جداگانه در همان میزبان یا سرور اصلی استفاده می کنند. این متداول ترین نوع میزبانی VPS به شما امکان می دهد:

1. از هر کجا به محیط های VPS خود دسترسی پیدا کنید.

2. برای هر نمونه پهنای باند و فضای ذخیره سازی اختصاص داده اید تا عملکرد شما تحت تأثیر سایر شرکت های موجود در سرور قرار نگیرد ، زیرا ممکن است در میزبانی مشترک باشد.

3. پهنای باند و فضای ذخیره سازی بیشتری نسبت به یک شرکت میزبانی دریافت کنید که تعداد مواردی را که می توانند در هر سرور اصلی ایجاد کنند محدود است.

ویندوز وی پی اس بدون نیاز به پرداخت هزینه های بالای میزبانی سرور اختصاصی ویندوز ، یک محیط اختصاصی میزبانی وب ویندوز را برای مشاغل و افراد فراهم می کند. به دلیل ماهیت اختصاصی سرورهای میزبان VPS ، آنها جایگزین کمتری برای سرور اختصاصی در اختیار کاربران قرار می دهند ، به این معنی که توسعه دهندگان ویندوز با کسری از هزینه می توانند محیط اختصاصی مورد نیاز خود را داشته باشند.

سرویس های سرور مجازی ویندوز اکنون توسط اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب ارائه می شود ، که به کاهش هزینه میزبانی ویندوز وی پی اس کمک می کند زیرا ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب سعی می کنند قیمت های خود را تا آنجا که می توانند پایین بیاورند تا حداکثر تعداد افرادی را که می توانند کاهش دهند جذب کردن سرویس های میزبانی Windows VPS مدیریت شده را می توان کمی بیشتر از سرویس میزبانی Windows VPS بدون مدیریت نیز خریداری کرد ، اگرچه سرویس میزبانی مدیریت شده فقط در صورت معمول لازم است اگر احساس می کنید دانش و مهارت مدیریت سرور VPS ویندوز را ندارید.

میزبانی ویندوز VPS ممکن است به اندازه میزبانی لینوکس VPS قابل اعتماد نباشد ، اما تا زمانی که یک سرور میزبان ویندوز وی پی اس به طور صحیح مدیریت شود ، می تواند به اندازه یک سرور میزبان اختصاصی ویندوز مناسب نیز قابل اعتماد باشد. میزبانی ویندوز VPS فقط در صورت نیاز کاملاً در نظر گرفته می شود ، زیرا اکثر وب سایت ها و برنامه ها به درستی در میزبانی لینوکس VPS کار می کنند.

اهمیت اعتنا به تعداد خدمت های میزبانی موجود در بازار ، گزینش یک میزبان قابل اعتماد و مناسب Windows VPS ممکن هست دشوار باشد.

به جهت گزینش یک برنامه میزبانی مناسب ، می بایست ادراک کاملی از مزایا و معایب میزبانی ویندوز VPS داشته باشید. به این علت قصد داریم تا در ادامه همین مطلب به شکل تمام به باز‌نگری همین مسئله بپردازم و بتوانید از مزیت های ویندوز وی پی اس برای به دست آوردن و عمل خودتان به کار گیری نمایید و غایت بهره را ببرید. مزایای سرور مجازی ویندوز ۱) خط مش حلی مطلوب به جهت دارایی اصلی بسط عمل شغلی شما ، وب سایت شما تماشا بیشتری را به خود جلب می نماید و ممکن میباشد به ارتقا نیاز داشته باشد.

به روز رسانی برنامه میزبانی مشترک موجود در صورتی که وب تارنما شما منسوخ شده باشد ، می تواند تصمیم  ضعیفی باشد که شما می توانید از آن استقبال نمایید اما در صورتی که پس از این شما نمی خواهید به جهت وب تارنما خود بیش از حد یک سرور اختصاصی هزینه نمایید و میزبانی کنید، از گرفتن این دسته از تصمیم ها دوری کنید. وب وب سایت شما فقط نیازی به یک گزینه ندارد.

یک برنامه میزبانی ارزان Windows VPS برای وب وبسایت هایی که شروع به گسترش دارا هستند مطلوب است. ۲) عدم اشتراک منابع یکی از از بزرگترین نقاط ضعف میزبانی مشترک این هست که منابع متفاوتی توسط یک سری وب وب سایت استفاده می شوند. بنابراین ، درصورتیکه وب سایتی در سرور مشترک شما به طور ناگهانی در ترافیک ارتقا پیدا کند ، به همان ترازو نمی توانید به جهت عمل منابع داشته باشید.

در نتیجه، بارگیری وب سایت شما ممکن می باشد زمان بیشتری را صرف کند و در عاقبت تجربه کاربری نامناسبی را به جهت بازدیدکنندگان شما ساخت کند. سرور مجازی ویندوز، vps ویندوز، خرید کردن سرور مجازی ویندوز همین به نوبه خود می تواند هزینه ها را به جهت سایت شما ارتقا دهد و در طولانی مدت باعث به افت درآمد شود.

یک وب وب سایت اساسی بارگذاری آهسته هم تأثیر منفی در تصویر شرکت شما دارد. در میزبانی ارزان Windows VPS ، منابع شما بوسیله وب وبسایت های دیگر که در همان سرور فیزیکی میزبانی شده اند خالی و یا به اصطلاح نمی شوند.

از آنجا که هر وب وب سایت صرفا برای یک سرور مجازی عمل می کند و یک گوشه و کنار جداگانه را دارااست ، وب وب سایت شما بدون وقفه کارایی خواهد داشت و یک تجربه کاربری عالی را برای بازدیدکنندگان آماده خواهد نمود. ۳) امنیت شدیدتر در میزبانی مشترک ، در صورتی که یک عدد از سایتهای سرور شما به بدافزار آلوده شود یا از نقض امنیت رنج ببرد ، می تواند بر تارنما شما هم تأثیر بگذارد که یک امر فراوان دارای به شمار می رود.

برعکس ، در میزبانی مناسب ویندوز VPS هر سرور مجازی محفظه خصوصی خود را دارد. در سرانجام ، دیتا های موجود در سرور از نحوه بقیه کاربران در محل منحصر خود باقی می مانند و این آیتم باعث خواهد شد تا از نشر بخش اعظم بدافزارها بین کاربران دوری کند و یا حداکثر به انجام رسیدن این فعالیت دشوار باشد. ۴) در دست گرفتن خوبتر وبسایت از آنجا که یک سرور خصوصی مجازی از سرورهای دیگر مستقل هست ، شما در دست گرفتن بیشتری بر وب وب سایت خویش خواهید داشت. میزبانی VPS به شما امکان می دهد به کل منابع و پرونده های موجود دسترسی داشته باشید. اهمیت میزبانی ارزان سرور مجازی ویندوز ، می توانید یک سرور متناسب اهمیت نیازهای خویش داشته باشید. همینطور می توانید نرم افزارهای اضافی را در رخ لزوم کارگزاشتن کنید.

در نتیجه ، از همین امکان برخوردار خواهید بود تا سطح کدگذاری پیشرفته را مهم حداکثر سهولت آزمون کنید. ۵) سهولت در استعمال سرورهای مبتنی بر ویندوز برای صاحبان مشاغل کاملا کاربر پسند در لحاظ گرفته می شوند که دانش فنی یه خرده دارند. Windows VPS کلیدی رابط کاربری گرافیکی میباشد و براین اساس برای مبتدیان مطلوب است. رابط و در دست گرفتن های آیتم استعمال به جهت رئیس ، نشر و تغییر‌و تحول محتوای وب سایت به جهت به کارگیری و مدیریت ریلکس هستند. از این رو سرور مجازی ویندوز می تواند برای کسب و فعالیت های شما مضاعف مناسب باشد.

سرور مجازی ویندوز، vps ویندوز، خرید سرور مجازی ویندوز عده بندی حیاتی گسترش تجارت شما ، ممکن میباشد از شما منظور شود که در مورد نیاز میزبانی خویش مرمت لحاظ کنید.

یک برنامه میزبانی ویندوز VPS عالی، می تواند یک راه حل مطلوب به جهت بودجه باشد که با تعدادی مزیت بیشتر است. Windows VPS علاوه بر تراز بالایی از امنیت، کنترل بهتری را بر وب وبسایت شما ارائه می دهد.

سرور ویندوز یک محیط خصوصی را به جهت شما مهیا می نماید که به شما امکان می دهد از منابع به طور انحصاری و خصوصی استعمال کنید. حیاتی اعتنا به رابط کاربری گرافیکی آن ، رئیس آن زیاد آسان است.

از طرف منفی ، VPS از سرور منحصر به فرد کمتری برخوردار میباشد و به کمی دانش فنی نیاز دارد.